Archiwum -,Bez kategorii,Pozostałe wpisy

Szczotkowanie ciała i twarzy na sucho

Obecnie bardzo często słyszymy o szczotkowaniu ciała. Temat szczotki przewija się co chwilę na Instagramie. Z czego wynika jej fenomen? Czym się ludzie tak zachwycają? 

Przyznam szczerze, że bardzo często słyszałam o szczotkowaniu ciała, podglądałam inne dziewczyny, które brały udział w wyzwaniach na Instagramie zachęcających do codziennego jej stosowania, jednak sama nie do końca byłam przekonana.
Nie rozumiałam jej fenomenu. Interesują mnie różne „gadżety” do ciała poprawiające jego wygląd i lubię testować kosmetyki i produkty do pielęgnacji ale szczotka jakoś do mnie średnio przemawiała. 
Jednak gdy wygrałam bon na zakupy w sklepie internetowym Nature Queen i zobaczyłam w asortymencie szczotki do masażu od razu postanowiłam je wypróbować.

Szczotkowanie ciała jest bardzo skutecznym sposobem na poprawę wyglądu i kondycji skóry. 

Jednak najważniejsza jest w tym przypadku systematyczność, co jest zdecydowanie najtrudniejszą częścią szczotkowania. Rezygnujemy z niego tłumacząc się zmęczeniem, ciężkim dniem, aż nagle uświadamiamy sobie, że szczotka leży od tygodnia nie używana i wracamy do codziennego jej stosowania obiecując sobie tym razem poprawę i systematyczność. 

Niestety pomimo tego, że nie jest to najłatwiejsze, warto wyrobić sobie ten nawyk i sięgać po nią nawet codziennie przed kąpielą. 

Ułatwieniem będzie, jeśli szczotka będzie znajdować się tuż obok wanny, prysznica (oczywiście w miejscu, które nie narazi jej na wilgoć).
Warto zaznaczyć także na początku, że zabieg szczotkowania ciała i twarzy, szczególnie na początku nie należy do najprzyjemniejszych. Oczywiście warto dobrać nacisk szczotki do swoich preferencji, niemniej jednak jest to dość mocne odczucie. 

Szczotkowanie ciała i twarzy to przede wszystkim masaż i peeling w jednym. Jest idealnym sprzymierzeńcem w walce z cellulitem i wiotkością skóry. 

Jakie są zatem zalety szczotkowania?

To przede wszystkim ujędrnienie skóry, zniwelowanie obrzęków, złuszczanie naskórka, poprawa krążenia i ukrwienia skóry, co wpływa na jej odżywienie i lepszy ogólny wygląd, pomaga także walczyć z wrastającymi włoskami po depilacji. Doskonale przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, zwiększając wchłanianie maseł i balsamów. 

Jednak kluczową rolę odgrywa tu systematyczność! Tylko wtedy możemy zobaczyć efekty. 

W pewnym stopniu jest to także relaks, gdyż pomimo dość intensywnych bodźców pozwala nam na chwilę pobyć w ciszy i samotności. Pozwala nam się skupić i zatrzymać. Jest to takie 5 minut dla nas. Bo tylko tyle wystarczy codziennie, żeby już po miesiącu zauważyć pierwsze efekty. 

Jak szczotkować ciało i twarz?

Najważniejszą zasadą, jak w przypadku każdego masażu jest wykonywanie ruchu w kierunku serca. Szczotkowanie rozpoczynamy od stóp, długimi posuwistymi ruchami. Każdy ruch należy powtarzać 5-7razy. 
Szczotkowanie twarzy nieznacznie różni się od szczotkowania ciała, ponieważ zamiast długich, posuwistych ruchów w kierunku serca wykonujemy ruchy od wewnętrznej części twarzy do zewnątrz. Ruchy mogą być delikatnie okrężne.
Należy pamiętać, że nie wolno używać szczotki w przypadku występowania zmian skórnych, ponieważ możemy je roznieść po całej twarzy. 

Kiedy należy wykonać masaż?

Nie ma określonej reguły co do pory masażu. Niektórzy lubią wykonywać go rano, żeby się pobudzić, inni wybierają wieczorny spokojny relaks. 
Po masażu zalecana jest kąpiel, żeby zmyć złuszczony naskórek, więc dostosuj szczotkowanie do pory w której lubisz brać kąpiel. 

Czy szczotkowanie jest dla każdego? 

Niestety jak każdy zabieg oprócz wskazań, ma także przeciwskazania. Do głównych należą m.in. żylaki, oparzenia, stany zapalne.

Higiena szczotki do masażu 

Szczotki powinna używać tylko jedna osoba i powinna być wymieniana co około pół roku przy codziennym użytkowaniu. Można ją także myć przy użyciu delikatnego płynu, należy jednak pamiętać, żeby później dokładnie wyschła. 

Szczotkowanie ciała jest bardzo łatwa i szybką metodą na poprawę wyglądu skóry. Kluczową rolę odgrywa tu jednak systematyczność. 

Warto wyrobić w sobie nawyk, żeby codziennie przed kąpielą wyszczotkować całe ciało. Jak my to pokochamy, to nasze ciało też to pokocha i odpłaci się nam pięknem. ❤️
A wy znacie szczotki do masażu na sucho? Używacie ich systematycznie czy ciężko jest wam wyrobić w sobie ten nawyk? Dajcie znać! 🙂
Pozdrawiam, 
Ola 🙂

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *